لینک های خارجی
تصویر عنوان

نمونه شماره ۱۰

دسته بندی

دستگاه حذف جریمه راکتیو میکروخازن

درباره این پروژه

میکروخازن ها به گونه ای طراحی شده اند که می توانند به صورت local در کنار هر مصرف کننده قرار گرفته و جبران سازی را از محل مصرف انجام دهند این امر در کاهش تلفات و آمپر عبوری از کابل ها ، کلید ، کنتاکتور و شبکه داخلی توزیع برق موثر باشد.

تغییر  مدار داخلی از حالت مثلث به  ستاره باعث شده  تا ولتاژ سر خازن از ۳۸۰ ولت به ۲۲۰ ولت کاهش یابد لذا نسبت به تغییرات ولتاژ تحمل بالایی داشته و افزایش و  کاهش لحظه آن تاثیری در عملکرد خازن نداشته باشد.

در صورت نصب بر روی الکتروموتورها میتوانند در کاهش آمپراستارت های اولیه  و جبران سازی آنها موثر  بوده و تلفات آنها را کاهش دهد

سیستم های میکرو خازنی به دلیل داشتن مدار داخلی ستاره و عبور برخی جریانات هارمونیکی نظیر هارمونیک های جریان در سیم نول از مدار داخلی خود باعث شده که نسبت به اثرات مخرب هارمونیکی بر روی خازن قوی عمل کرده و طول عمر آن نسبت به خازن مثلث افزایش یابد

برای راه اندازی الکتروموتور ها اصولاً از مدارات ستاره مثلث یا  سافت استارتر و درایو استفاده می شود مدار ستاره مثلث و سافت استارتر پس از راه اندازی با جریان اولیه بالا از مدار خارج می شوند و توسط کنتاکتور بای پس الکتروموتور به حرکت خود ادامه می دهد و عملاً در کاهش بار راکتیو تاثیری نخواهد داشت اما درایو ها علاوه بر راه اندازی در کاهش بار راکتیو موثر هستند . بزرگترین مشکل درایو ایجاد هارمونیک های شدید در شبکه داخلی میباشند که این امر موجب اختلال در عملکرد مدارات ابزار دقیق و بانک های خازنی می شود.

میکرو خازنها با کاهش جریان راه اندازی از روی شبکه حذف توان راکتیو مصرفی از زمان شروع راه اندازی تا پایان کار الکتروموتور می‌توانند هم از لحاظ اقتصادی و هم اپراتوری کمک خوبی در کنار راه انداز ها باشند.

ترانس های داخلی به عنوان یکی از مصرف کننده های بزرگ بار راکتیو است که توسط بانک های خازنی دیده نمی شود اکثر مجموعه های خاموش ترانس داخلی آن ها به سبب روشن بودن نگهبانی و مدارات حفاظتی برق دار است جریمه راکتیو  بالایی به سبب مصرف سلفی بالا و ضریب قدرت پایین در قبض برق آنها لحاظ می شود قرار گیری میکرو خازن های اپتیمایزر در شبکه داخلی این گونه مجموعه ها می‌تواند در حذف تلفات ناشی از ترانس داخلی و راکتیو مصرفی آن موثر بوده و کاملاً  صفر شود.

این دستگاه ها دارای ۲ سال گارانتی بی قید و شرط و ۱۵ سال خدمات پس از فروش می باشند ، برخلاف خازن ها دورریز نداشته و قابل تعمیر هستند، نصب و کاربری آنها بسیار آسان  و اپراتوری آن نیاز به نیروی متخصص ندارد.

کاهش آمپر برق مصرفی به خصوص در کارگاه هایی که با مشکل کمبود آمپر مواجه هستند

جبران افت ولتاژ در انتهای خطوط بلند تولید

کاهش نوسانات آمپر و ولتاژ در مدارات  حساس

داشتن کارایی مناسب در کلیه مصارف سه فاز اعم از عمومی صنعتی تجاری و … از دیگر ویژگی های این محصول میباشد.