خازن های Optimizer (میکروخازن)

 

میکروخازن (خازن optimizer) چیست؟

خازن های optimizer (میکروخازن) نمونه بروزشده از بانک های خازنی قدیمی هستند که دیگر نیاز به کنتاکتور و رگولاتور ندارند. این سیستم همانند بانک های خازنی رگولاتوری عمل می کند و ویژگی های جدیدی به آن اضافه شده است که سبب می شود آن را به بانک های رگولاتوری ترجیح دهیم.  اما سوال اصلی اینجاست ، چگونه؟!

میکروخازن به گونه ای طراحی شده اند که، می توانند علاوه بر نصب مجزا به صورت محلی هم درکنار مصرف کننده قرار بگیرند. و جبران سازی را از محل مصرف انجام دهند. این امر در کاهش تلفات و آمپر عبوری از کابل ها، کلید، کنتاکتور و شبکه داخلی توزیع برق موثر است.

تغییر مدار داخلی از حالت مثلث به ستاره ولتاژ سرخازن را از 380 ولت به 220 ولت کاهش داده است. در مدار ستاره تغییرات لحظه ای ولتاژ تاثیری در عملکرد دستگاه نخواهد داشت.

ضرورت استفاده از خازن های optimizer:

از لحاظ اقتصادی، با توجه به هزینه های بالای مصرف برق ، انجام هرگونه هزینه جهت حذف و یا کاهش مبالغ پرداختی، نه تنها هزینه نبوده بلکه نوعی سرمایه گذاری تلقی می شود.  خازن های optimizer(میکروخازن) می توانند در مصرف برق صرفه جویی کنند و مبلغ پرداختی قبض برق بکاهند.

فواید استفاده از خازن های optimizer:

  1. کاهش توان مصرفی راکتیو ، ظرفیت جریان دهی کابل ها را بالابرده و می توان از کابل های ارزان تر استفاده کرد (سطح مقطع کمتر).
  2. کاهش جریان مصرفی، دمای کابل های برق را کمتر می کند همین امر موجب کاهش تلفات اکتیو می شود.
  3.  قطع و وصل الکترومتورها ولتاژ مصرفی را دچار نوسان می کند. خازن های optimizer (میکروخازن) برخلاف بانک های قدیمی به صورت دائم در مدار قرار می گیرند. همین عامل نوسانات ولتاژی را تا حد زیادی کاهش می دهد.
  4. قابلیت نصب در کنار مصرف کننده.
  5. قابل نصب در کنار بانک خازن (به صورت کمکی).
  6. مقاوم در برابر شرایط نامطلوب.
  7. طول عمر بالا.

خازن های optimizer (میکروخازن) به دلیل مقاومتی که در برابر شوک ها و نوسانات و هارمونیک دارند دارای طول عمر چند برابری نسب به خازن های معمولی هستند. این دستگاه به مدت 24 ماه از تاریخ نصب در محل دارای گارانتی تعویض بی قید و شرط بوده همچنین 10 سال پس از انقضای تاریخ گارانتی تعویض دارای خدمات و پشتیبانی با حداقل هزینه می باشد.

behnica

behnica

دیدگاهتان را بنویسید