مقایسه میکروخازن با بانک خازن قدیمی

مقایسه میکروخازن با بانک خازن قدیمی:

 شکل مدار داخلی میکروخازن ها ستاره است. ولتاژ سرمیکرو خازن ها به 220 ولت کاهش یافته که این امرموجب تحمل تغییرات ولتاژ بسیار بالایی می شود. درصورت اعمال جریان های هارمونیکی شبکه به میکرو خازن ها (خازن های مدار ستاره) حالت Loop درون میکرو خازن ها بوجود نمی آید. درنتیجه میکرو خازن ها در مقابل هارمونیک مقاومت بیشتری دارند. در صورت نصب میکرو خازن ها بر روی الکترو متور ها، میکرو خازن قادر است علاوه بر کاهش جریان های استارت اولیه ، تلفات موتورها و تلفات کابلی آن را نیز کاهش دهد. میزان کاهش تلفات هم بستگی به مقدار ضریب توان دارد. بالا بودن عمر مفید، قابل تعمیر بودن، نصب و راه اندازی آسان، هزینه های پایین طراحی و ساخت  آن و همچنین سهولت در نگهداری آن نسب به بانک خازن قدیمی از مزایای میکروخازن ها بوده است.
شرکت چاه آب

نتایج حاصل از نصب میکروخازن ها (خازن های ستاره):

 با نصب و را ه اندازی میکروخازن بر روی متور سه فاز، علاوه بر کاهش توان راکتیو و آمپرمتور، قادر است بعضی از تلفات اکتیو  متور و کابل مربوطه راهم کاهش دهد. هر چه ضریب توان متور پایین تر باشد تلفات نیز بیشتر می شود. این موضوع در کاهش تلفات بسیار چشمگیر است.
 
معایب جبران سازی با بانک خازنی قدیمی:
 خازن های موجود در بازار به صورت مثلث می باشد. مانند خازن های روغنی و سیلندری و غیره. این نوع خازن ها علاوه بر تولید و تزریغ توان راکتیو به عنوان مصرف کننده جریان برق هم عمل می کند.
 به منظور جلوگیری از تلفات خازنی به شبکه، از رگولاتور و کنتاکتور و غیره… استفاده می کنند تا بتوانند ورود و خروج خازن ها را کنترل کنند. ورود و خروج خازن ها موجب سوختن و رسوب بستن کنتاکتور و تجهیزات دیگر می شود.
بانک خازن قدیمی

برای راه اندازی متور با توان بالا حتما باید از خازن هایی با مدار ستاره استفاده شود. این امر نهایتا 8تا 10ثانیه طول می کشد تامتور راه اندازی شود. در این حالت جریانی بین 5 تا 6 برابر جریان نامی می کشد و پس از 8تا 10 ثانیه به حالت نرمال می رسد. درحالی که برای ورود و خروج سریع خازن ها این زمان در رگلاتورها حداقل 20 ثانیه است. در عمل کلیه جریان های راه اندازی متور بدون حضور خازن ها صورت میگیرد که موجب تلفات انرژی می شود.

اشباع شدن CT، عدم برنامه ریزی صحیح رگلاتور، خرابی کنتاکتورهای خازنی به علت ورود و خروج اشتباه خازن ها، مناسب نبودن پله های خازنی، پایین بودن عمرمفید خازن ها، عدم تعمییر خازن ها بعد از خرابی وغیره. از معایب بانک خازن قدیمی هستند

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
behnica

behnica

4 پاسخ

  1. Do you mind if I quote a couple of your posts as long
    as I provide credit and sources back to your webpage?
    My blog site is in the exact same niche as yours and my users
    would genuinely benefit from a lot of the information you provide here.
    Please let me know if this okay with you. Thank you!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید زنی

مشکلات حالت های کلید زنی در این بخش درباره بعضی

هارمونیک
هارمونیک

هارمونیک چیست؟ تاریخچه : هنگامی که در اواخر سال 1970

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print