لینک های خارجی
تصویر عنوان

بلاگ

چرا میکروخازن اپتیمایزر؟

  |   اخبار, برق تکفاز, برق صنعتی   |   بدون دیدگاه

امروزه انرژی الکتریکی پر مصرف ترین و پر رشد ترین انرژی مورد مصرف در تمامی ساعات شبانه روز میباشد ، بنابراین از این نظر باید دارای ویژگی های مطلوب کیفیتی برای استفاده باشد.

گسترش دستگاه های حساس به کیفیت برق و افزایش بار های غیر خطی و تجهیزات الکتریکی آلوده کننده ، از مهمترین دلایلی است که بر مفهوم کیفیت توان تمرکز زیادی صورت گرفته است.

با توجه به مشکلات موجود در بانک های خازنی معمول و تعمیرات و نگهداری دشوار ، آسیب‌پذیری، عدم کارایی مناسب در برابر استاپ و استارت زیاد ، عدم امکان توزیع پراکنده و حساسیت بالا در برابر هارمونیک ها به بررسی عملکرد و ویژگی های جبرانسازهای اپتیمایزر با هدف کاهش مصرف برق و حفظ عملکردهای مثبت سیستم بانک های خازنی قدیمی و پوشش معایب آنها میپردازیم.

میکرو خازنهای اپتیمایزر (خازن های صنعتی سه فاز ستاره) بهترین جایگزین برای بانک های خازنی قدیمی میباشند که نسبت به تغییرات ولتاژ ، جریانات لحظه‌ای و برخی هارمونیک ها مقاومت بالایی از خود نشان داده  که با قرارگیری در کنار الکتروموتورها در کاهش آمپر کشی اولیه و مشکلات ناشی از آن موثر باشد و حتی در برخی موارد می توانند به صورت کمک راه انداز استفاده شوند.

با توجه به اهمیت بهینه سازی مصرف انرژی ، کاهش تلفات و پیک زایی طراحی میکرو خازن ها به گونه ای است که می تواند جهت جبران سازی توان راکتیو به صورت محلی در کنار مصرف کننده قرار گیرند تا علاوه بر کاهش جریان اولیه ، نوسان ولتاژ و جبران توان راکتیو  از محل مصرف کننده ، در کاهش تلفات اکتیو نیز موثر باشد.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه