لینک های خارجی
تصویر عنوان

بلاگ

روش یافتن اتصالی برق

  |   اخبار, برق تکفاز, تجارت   |   بدون دیدگاه

یکی از ایرادات عمده برق خانگی که به اتصالی در برق معروف است زمانی می باشد که فیوز به صورت ناگهانی قطع شده و هنگامی که فیوز را دوباره بالا می زنند بازهم قطع می شود.

مهم ترین دلایل رخ دادن عیوب برقی موارد زیر است: ۱- خرابی فیوز ۲- اتصالی سیم ها ۳- ضعف خطوط سیم کشی و فرسودگی آن ها ۴- خرابی یک منبع مصرف کننده متصل به جریان ۵- سوختن سیم کشی ۶- دلایل خرد دیگر ابتدا باید مطمئن شوید که پریدن فیوز به دلیل اتصالی می باشد ، برای این کار فیوز مربوطه را از مدار خارج کرده و آن را تست کنید و از عمل کرد صحیح آن مطمئن شوید. اگر فیوز معیوب بود آن را با یک فیوز مشابه (هم آمپر) جایگزین کرده و دوباره آن را امتحان کنید شاید مشکل شما به دلیل خرابی فیوز بوده باشد.

 

روش یافتن اتصالی:

۱ – ابتدا اگر وسیله ایی به پریزها وصل است را از آنها جدا نمایید. شاید دوشاخه ی دستگاه یا خود دستگاهی که به پریزها وصل است ، دچار ایراد داخلی و مسبب بروز اتصالی در مدار مربوطه شده است. پس از این کار دوباره فیوز را چک کنید.

۲ – کلید روشنایی ها را خاموش کرده (معمولا کلیدها رو به بالا خاموش می باشند) و دوباره فیوز را بالا بزنید اگر فیوز بالا ماند اتصالی از طرف روشنایی ها می باشد.سرپیچ ها و لامپ ها چک کنید و ببینید که کدام سرپیچ دچار اتصال شده باشد. گاهی سیم هایی که وارد یک سرپیچ می شود می توانند در داخل سرپیچ به یک دیگر برخورده کرده و باعث اتصالی شوند. سرپیچ مربوطه را تعویض کنید. همچنین دیواری ها را نیز چک کنید در بسیاری از موارد مشاهده شده است که دو سیم برای دیواری ها کشیده شده است ولی روشنایی نصب نکرده اند آن دو سیم را چک کرده و از عدم اتصال آنها به یکدیگر مطمئن شوید.

۳ – تمامی پریزهای خط مربوطه را چک کنید و ببینید که آیا پریزی دچار اتصالی نشده باشد. گاهی به مرور زمان سیم های داخل پریزها از پیچ هایشان جدا می شوند و به یکدیگر برخورد می کنند. پریزها را یک به یک چک کرده از سیم بندی صحیح آنها مطمئن شوید و خط مربوطه را تا جعبه فیوز چک نمائید. اگر موارد فوق را به طور صحیح انجام دهید نقطه اتصالی را خواهید یافت.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه